Kominki ekologiczne czyli biokominki są coraz bardziej popularne wśród klientów którzy chcieliby mieć kominek z żywym ogniem, ale niestety nie mają w swoim domu czy segmencie odpowiednich warunków i możliwości montażu kominka z kominem lub mieszkają w bloku np. w Warszawie.

Bio-kominki sa tez bardzo ekologiczne i łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego sprawdza sie u osób, które chcąc mieć kominek, ale nie chcą palić drewnem czy innym paliwem wymagającym odprowadzenia spalin na zewnątrz budynku.

W takim wypadku polecamy biokominki, które nie potrzebują rur spalinowych ani komina. Wyglądają bardzo ładnie, można je nowocześnie bądź tradycyjnie zabudować tak by wyglądały jak każdy inny kominek.

W biokominkach do rozpalenia zamiast drewna lub brykietu stosujemy biopaliwo. Dzięki temu biokominki nie wytwarzają spalin,dymu i nie musimy martwić się o popiół.

Jedno uzupełnienie ekologicznego kominka biopaliwem starcza na kilka godzin palenia tworząc w domu przyjemna atmosferę, jednocześnie ogrzewając pomieszczenie.

Nasza firma specjalizuje się głównie w dostarczeniu, projektowaniu i kompleksowej zabudowie palenisk – wkładów biokominków, dzięki czemu wymarzony kominek będzie wyglądał dokładnie tak jak będzie chciał nasz klient.

Oprócz kompleksowej zabudowy wkładów kominkowych możemy też doradzić jaki wybrać model, dostarczyć go, a także przygotować pomieszczenie pod biokominki wolnostojące, narożne czy nawet biokominki wiszące.