Kominek w domu to świetne rozwiązanie by wspomóc, a czasem wręcz zastąpić centralne ogrzewanie. Oprócz walorów estetycznych kominek może dać duże oszczędności w ogrzaniu pomieszczeń czy wody.

Razem z montażem kominków zapewniamy profesjonalną instalacje kominkowych systemów grzewczych polegających na systemie dystrybucji gorącego powietrza (DGP) lub wkładów kominkowych z płaszczem wodnym.

W przypadku ogrzewania ciepłym powietrzem z kominka zaprojektujemy odpowiednią zabudowę a także rozplanujemy system nadmuchu razem z odpowiednim umiejscowieniem elementów rozprowadzających ciepłe powietrze po nieruchomości. Zaletą rozwiązania z dystrybucją gorącego powietrza jest to iż staje się ona niezależna od ogrzewania wodą i może wspomóc lub wręcz zastąpić centralne ogrzewanie domu kotłem.

Kolejnym dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem jest instalacja kominków akumulacyjnych (m. in. piece kaflowe), które przez długi czas oddają ciepło po nagrzaniu dzięki czemu nie trzeba często uzupełniać drewna bądź ich przeciwieństwo czyli kominków konwekcyjnych, które idealnie sprawdza się do szybkiego ogrzania pomieszczeń ponieważ są w stanie szybko nagrzewać się i szybko oddawać ciepło (co z kolei powoduje potrzebę częstszego dokładania materiału na opał).

Najbardziej kosztownym i skomplikowanym ze wszystkich rozwiązań jest ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym, które wymaga dostosowania lub montażu instalacji hydraulicznej, taki kominek może jednak działać jak kocioł grzewczy.

Kominek z płaszczem wodnym, to idealna alternatywa do podgrzewanie wody w instalacji centralnego ogrzewania.

Oprócz samej funkcjonalności grzewczej jest to wciąż kominek, który po odpowiedniej zabudowie czy to w stylu nowoczesnym czy tradycyjnym będzie się świetnie prezentował w salonie.

Ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym to jeden z najbardziej skomplikowanych rodzajów ogrzewania kominkowego. Oprócz samego wkładu potrzebne będzie przygotowanie instalacji i dokupienie odpowiednich elementów takich jak naczynie otwarte, sterownik czy pompa obiegowa. Do kominka z płaszczem wodnym możemy podłączyć też zasobnik ciepłej wody użytkowej wprowadzając do domu dodatkowe oszczędności.

Oferujemy odpowiednie i najlepszej jakości wkłady kominkowe z płaszczem wodnym takich firm jak Kratki czy Hajduk, które zaprojektujemy i zabudujemy według upodobań klienta dając do tego 10 letnią gwarancję i zapewniając najwyższej jakości bezpieczny montaż.

Współpracujemy z doświadczonymi hydraulikami na terenie Warszawy i okolicach, którzy mogą pochwalić się wieloletnie im doświadczeniem w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania a także instalacjach wodno-kanalizacyjnych zapewniając pełny zakres usług potrzebnych do montażu wkładu kominkowego z płaszczem wodnym.
Oferujemy pełne doradztwo jaki kominek najlepiej wybrać, profesjonalna instalacje, montaż i dostawę wszystkich potrzebnych elementów oraz wykończenie tak by zamawiając u nas kominek z instalacja mogli się Państwo z niego cieszyć od razu po zakończonej usłudze.

Jeśli maja Państwo wątpliwości jaki typ ogrzewania kominkowego wybrać do swojego domu lub czy nieruchomość spełnia warunki techniczne do poprawnej instalacji systemu grzewczego – chętnie pomożemy i doradzimy. Razem wybierzemy najlepszy system tak by spełnił wszystkie oczekiwania, a następnie zajmiemy się jego kompleksową realizacja od dostawy potrzebnych elementów, po ich montaż, wykończenie i uruchomienie gotowego kominka.